خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

پوسته تجاری - نسیم نت
Menu ارسال آگهی

استحمام بعد از جراحی بینی

جراحی بینی فوریه 21, 2017

استحمام بعد از جراحی بینی

استحمام بعد از جراحی بینی

جراحی بینی اگر توسط جراح بینی خوب انجام شود بی شک نتیجه ای مطلوب خواهد داشت. بعد از جراحی بینی باید اقدامات منظم انجام شود تا نتیجه ای مطلوب داشته باشد.

یکی از مهم ترین سوالاتی که در مورد اقدامات بعد از جراحی بینی پرسیده می شود استحمام بعد از عمل بینی است. در این مقاله قصد داریم در این باره با شما صحبت کنیم.

استحمام بعد از جراحی بینی باید با رعایت اصول انجام شود. بهتر است که در هفته ی اول که گچ بر روی بینی تان است کمتر به حمام بروید. زیرا خیس شدن گچ بینی باعث می شود که گچ شل شود و بینی تکان بخورد.

برای رفتن به حمام باید از یک همراه کمک بگیرید. زیرا ممکن است به خاطر داروهای بیهوشی دچار سرگیجه شوید و در حمام مشکلی برایتان پیش بیاید.

استحمام بعد از جراحی بینی

در حمام ابتدا بدنتان را بشویید، سپس سر و صورت و برای شستن موهایتان بهتر است بر روی صندلی بنشینید  و سرتان را به عقب ببرید تا صورتتان خیس نشود. از همراهتان بخواهید موهایتان را از پشت به آرامی بشوید.

استفاده از دوش های تلفنی نیز توصیه می شود.

این نکات را فقط باید در هفته ی اول رعایت کنید. زیرا بعد از یک هفته گچ بینی باید برداشته شود. در روز هفتم که قرار است برای برداشتن گچ بینی به مطب پزشک بروید به حمام رفته و اجازه دهید که گچ بینی شما خیس شود. این کار باعث می شود که گچ بینی به راحتی برداشته شود.

بعد از اینکه پانسمان بینی تان برداشته شد به راحتی می توانید به حمام بروید. برای تعویض چسب بینی نیز بهتر است که به حمام بروید تا چسب بینی تان خیس شود و به راحتی برداشته شود. زیرا اگر چسب خشک باشد پوست بینی شما کشیده خواهد شد. بهتر است که گچ بینی را زمانی که استحمام شما تمام می شود بردارید و بعد از بیرون آمدن از حمام سریعا چسب بینی تان را بزنید تا بینی مجدد دچار تورم نشود.

البته برای اطلاعات کامل در مورد نحوه صحیح چسب زدن بینی بهتر است که از پزشک خود کمک بگیرید و در مشاوره از وی در این باره سوالاتتان را بپرسید.

ارسال نظر

 • لیپوماتیک چیست

  لیپوماتیک چیست ؟

  با در مارس 23, 2019 - 0 نظرات

  لیپوماتیک چیست ؟ لیپوماتیک تکنیکی نوین و کم تهاجم می باشد که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . . لیپوماتیک تنها در یک جلسه انجام می گیرد . در برخی مواقع با توجه به نظر پزشک به جلسات دیگر نیز نیاز می باشد . امروزه بسیاری از افراد به دنبال روش ها و […]

 • عمل زیبایی بینی گوشتی

  با در مارس 21, 2019 - 0 نظرات

  بینی های گوشتی ازغضروف بسیار ضعیفی برخوردار هستند و جراح جهت فرم دادن به بینی ، غضروف آن را تقویت می کند تا استحکام پیدا کند . همچنین ضخامت پوست شما هنگام جراحی هم باید ارزیابی شود و سپس تغییرات مورد نیاز برای چارچوب و اسکلت بندی بینی اعمال شود . بنابراین افرادی که از […]

 • درد مفاصل

  با در مارس 25, 2019 - 0 نظرات

  درد مفاصل متخصصان بر این باورند  که سن شروع بيماري‌هاي مفصلي کم تر شده  است ، ‌ همچنین بسیاری از  افرادي كه براي درمان ‌دردهاي مفصلي حدود 20 سال پیش  ، به درمانگاه‌ هاي فيزيوتراپي و ارتوپدي مراجعه مي‌كردند، افراد بالاي 55 تا 60 سال بودند و تخريب غضروف مفصلي  ، در حقیقت در سنين […]

 • نکات جراحی بینی

  با در مارس 24, 2019 - 0 نظرات

  نکات جراحی بینی جراحی بینی به منظور برطرف کردن نواقص و ایرادات بینی صورت می گیرد . همچنین جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی محسوب می شود که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . معمولا افرادی که جراحی بینی انجام می دهند باید یک سری نکات را در نظر بگیرند تا به […]

 • جراحی ترمیمی بینی

  جراحی ترمیمی بینی

  با در مارس 19, 2019 - 0 نظرات

  جراحی ترمیمی بینی معمولا بسیاری از بیمارانی که برای جراحی ترمیم بینی خود به مطب جراح بینی مراجعه می کنند تمایل به ترمیم و بازسازی دفورمیتی بینی خود دارند . همچنین این ایرادات و ظاهر بدی که در بینی ایجاد شده است ، لازم است که برای ترمیم و بازسازی آن از تکنیک های مخصوصی […]