خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

پوسته تجاری - نسیم نت
Menu ارسال آگهی

خونریزی بعد از عمل بینی

جراحی بینی ژانویه 28, 2017

خونریزی بعد از جراحی بینی

خونریزی بعد از جراحی بینی

جراحی بینی از جراحی های زیبایی است که باید توسط جراح بینی متخصص و مجرب انجام شود تا بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد. افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند معمولا سوالاتی در این باره دارند. برای اینکه اطلاعات لازم در مورد جراحی بینی را بدست آورید نیاز است که قبل از اینکه برای جراحی بینی اقدام کنید در مورد آن مطالعه کنید و سپس عمل زیبایی بینی انجام دهید.

یکی از سوالات بیماران در ارتباط با جراحی بینی خونریزی بینی بعد از جراحی بینی است. در این مقاله در ارتباط با خونریزی بعد از جراحی بینی با شما صحبت خواهیم کرد.

یکی از نگرانی های بیمارانی که جراحی بینی انجام می دهند خونریزی بعد از جراحی بینی است و اغلب بیماران از این موضوع ترس دارند.

خونریزی ممکن است که در حین عمل اتفاق بیافتد. این خونریزی در اثر بالا رفتن فشارخون اتفاق می افتد. در صورتی که خونریزی در حین عمل زیاد باشد بعد از عمل فرد دچار کبودی زیر چشم و اطراف چشم می شود.

خونریزی بعد از جراحی بینی

اگر بیمار 2 الی 3 هفته قبل از عمل از آسپرین یا داروهای ضد انعقاد و ویتامین E استفاده کند احتمال خونریزی بالا می رود. برای اینکه از خونریزی جلوگیری کنید بهتر است که حدودا 3 هفته قبل از عمل از مصرف این مواد بپرهیزید.

البته پزشک قبل از جراحی بینی در مورد مصرف داروهای بیمار از او سوال پرسیده و توصیه های لازم را به وی خواهد کرد.

همچنین پزشک برای جلوگیری از خونریزی بعد از عمل از تامپون استفاده می کند. و چند روز بعد از عمل بینی بیمار باید به پزشک مراجعه کند تا پزشک تامپون بینی را بردارد.

موارد که احتمال خونریزی را افزایش می دهد:

افرادی که انحراف تیغه ی بینی داشته باشند و یا شاخک های بینی بزرگی داشته باشند، احتمال خونریزی بعد از عمل در این افراد بیشتر است. این به این دلیل است که  راه تنفسی بیمار را اصلاح می کنند و همچنین شاخک های داخل بینی کوچک می شود و خونریزی بیشتر می شود.

بعد از جراحی احتمال خونریزی های جزئی وجود دارد که جای نگرانی نیست و رفع می شود. به این منظور برای جلوگیری از خونریزی از قطره ی فنیل آفرین به مدت 3 الی 5 روز استفاده می شود.

توجه داشته باشید که تا 3 هفته بعد از عمل بینی نباید بینی را تحریک کرد. همچنین باید از فین کردن بپرهیزید. برای تمیز کردن بینی از سرم شستشوی بینی استفاده کنید.

استفاده از کمپرس یخ هم کمک می کند که اگر بینی دچار خونریزی شد به زودی بند آید. البته در صورتی که بیمار دچار خونریزی شدید  شود باید با پزشک خود تماس بگیرید.

 

ارسال نظر

 • لیپوماتیک چیست

  لیپوماتیک چیست ؟

  با در مارس 23, 2019 - 0 نظرات

  لیپوماتیک چیست ؟ لیپوماتیک تکنیکی نوین و کم تهاجم می باشد که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . . لیپوماتیک تنها در یک جلسه انجام می گیرد . در برخی مواقع با توجه به نظر پزشک به جلسات دیگر نیز نیاز می باشد . امروزه بسیاری از افراد به دنبال روش ها و […]

 • عمل زیبایی بینی گوشتی

  با در مارس 21, 2019 - 0 نظرات

  بینی های گوشتی ازغضروف بسیار ضعیفی برخوردار هستند و جراح جهت فرم دادن به بینی ، غضروف آن را تقویت می کند تا استحکام پیدا کند . همچنین ضخامت پوست شما هنگام جراحی هم باید ارزیابی شود و سپس تغییرات مورد نیاز برای چارچوب و اسکلت بندی بینی اعمال شود . بنابراین افرادی که از […]

 • درد مفاصل

  با در مارس 25, 2019 - 0 نظرات

  درد مفاصل متخصصان بر این باورند  که سن شروع بيماري‌هاي مفصلي کم تر شده  است ، ‌ همچنین بسیاری از  افرادي كه براي درمان ‌دردهاي مفصلي حدود 20 سال پیش  ، به درمانگاه‌ هاي فيزيوتراپي و ارتوپدي مراجعه مي‌كردند، افراد بالاي 55 تا 60 سال بودند و تخريب غضروف مفصلي  ، در حقیقت در سنين […]

 • نکات جراحی بینی

  با در مارس 24, 2019 - 0 نظرات

  نکات جراحی بینی جراحی بینی به منظور برطرف کردن نواقص و ایرادات بینی صورت می گیرد . همچنین جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی محسوب می شود که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . معمولا افرادی که جراحی بینی انجام می دهند باید یک سری نکات را در نظر بگیرند تا به […]

 • جراحی ترمیمی بینی

  جراحی ترمیمی بینی

  با در مارس 19, 2019 - 0 نظرات

  جراحی ترمیمی بینی معمولا بسیاری از بیمارانی که برای جراحی ترمیم بینی خود به مطب جراح بینی مراجعه می کنند تمایل به ترمیم و بازسازی دفورمیتی بینی خود دارند . همچنین این ایرادات و ظاهر بدی که در بینی ایجاد شده است ، لازم است که برای ترمیم و بازسازی آن از تکنیک های مخصوصی […]