Welcome, visitor! [ Register | Login

Premium WordPress Themes - AppThemes
Menu Post an Ad

لیپوماتیک

لیپوماتیک سپتامبر 1, 2016

لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک یک روش موثر در از بین بردن چربی های اضافی بدن است. امروزه لاغری و تناسب اندام یکی از مهم ترین مسائلی است که مور توجه قرار گرفته است. اغلب افراد از راه های مختلف اقدام به لاغری و تناسب اندام می کنند. اما لیپوماتیک بهترین روش رسیدن به اندام متناسب است. عمل لیپوماتیک برای لاغری اندام های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

 • شکم
 • پهلو
 • ران
 • بازو
 • غبغب
 • و…

در واقع لیپوماتیک به معنای سوزاندن چربی نیست، بلکه به معنای برداشتن چربی است. زیرا لیپوماتیک چربی ها را نمی سوزاند بلکه بدون آسیب رساندن به بدن، بافت و سلول های چربی را بیرون می کشد.

 

دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک شامل یک کمپرسور است که هوای فشرده را به میله ای به نام کانولا منتقل می کند، کانولا مرتعش می شود و در زیر پوست حرک سریع سه بعدی دارد که لرزش های سریع ایجاد می کند و با اینکار سلول های چربی را می شکند و تخلیه می کند. البته همانطور گفته شد این روش آسیبی به بدن شما وارد نمی کند.

لیپوماتیک

 

مزایای لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک که جدیدترین و موثر ترین روش از بین بردن چربی های اضافی است دارای مزایای بسیاری است. یکی از مهم ترین مزیت های جراحی لیپوماتیک عدم مشاهده آثار سوختگی و ناصافی در پوست بعد از جراحی است. همچنین در این روش لاغری خطر آمبولی وجود نخواهد داشت. در روش لاغری با لیپوماتیک سلولهای چربی با روشی فیزیکی از بدن خارج می شوند و چربی ها کاملا زنده هستند. همین امر باعث می شود که بتوان از این چربی ها در باسن و سینه و یا نقاط دیگر بدن استفاده نمود.

در روش لیپوماتیک شخص درد مختصری احساس می کند و دوره ی نقاهت در این روش کوتاه است. مدت زمان عمل لیپوماتیک کوتاه است و فرد زمان زیادی در اتاق عمل نمی باشد. عمل جراحی لیپوماتیک بدون برش و بخیه انجام می شود نیازی به بستری شدن در بیمارستان نمی باشد.

ظاهر پوست بعد از لیپوماتیک بهتر از قبل خواهد شد. در واقع لیپوماتیک پوست شما را نیز لیفت می کند.

در لاغری با لیپوماتیک عوارض جانبی وجود ندارد و خطر آمبول در این روش لاغری صفر است.

کبودی در روش لیپوماتیک کمتر از روشهای دیگر است.

بهتر است بدانید که کسانی که اضافه وزن بیش از حد دارند باید پزشک به آنها رژیم غذایی داده شود و بعد از اینکه فرد به وزن ایده آل جهت لیپوماتیک رسید عمل لاغری با لیپوماتیک انجام شود.

 

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک

معمولا افرادی که توانایی ورزش کردن ندارند و یا افرادی که چاقی موضعی دارند گزینه مناسبی جهت لیپوماتیک هستند. همچنین افرادی که تجمع چربی در بدنشان پراکنده نیست برای لیپوماتیک مناسب هستند.

 

مقایسه لیپوماتیک با روشهای دیگر لاغری

در اینجا لیپوماتیک را با لیپوساکشن و لیزر لیپولیز مقایسه می کنیم.

 

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

این روش لاغری زمان زیادی طول می کشد و عوارض جانبی زیادی دارد. در لیپوساکشن آسیب به بافت زیاد است در صورتی که در لیپوماتیک آسیبی به بافت های بدن وارد نمی شود. در این روش احتمال خونریزی، کبودی و ورم وجود دارد. در حالی که در روش لیپوماتیک همچین چیزی وجود ندارد. ریکاوری در روش لاغری با لیپوساکشن به زمان بیشتری نسبت به لاغری با لیپوماتیک نیاز دارد. در این روش امکان شل شدن پوست و خطر آمبولی وجود دارد که هیچ کدام از اینها در روش لیپوماتیک وجود ندارد.

لاغری به روش لیپوماتیک

تفاوت لیپوماتیک با لیپولیز

در روش لیپولیز نیز مدت زمان عمل بیشتر از جراحی لیپوماتیک است. این روش معمولا برای نواحی که چربی کم دارند مناسب است. در این روش بی هوشی موضعی صورت می گیرد و ریکاوری نسبتا سریعتر از لیپوساکشن است. اما در اینروش پوست به صورت نا مناسب سفت می شود که در لیپوماتیک این اتفاق نمی افتد.

به علاوه، لیپوماتیک یک روش مدرن و موثر است که در کوتاه ترین زمان انجام می شود و عوارض جانبی ندارد. این عمل با بی حسی موضعی انجام می شود و ریکاوری بعد از عمل نیز خیلی سریع اتفاق می افتد. در لاغری با لیپوماتیک پوست به بهترین نحو سفت می شود. در لیپوماتیک خطر آمبولی وجود ندارد.

در واقع می توان گفت که لیپوماتیک جایگزینی مناسب برای لیپوساکشن و لیپولیز است. نتیجه ی لاغری با لیپوماتیک با نتیجه ی روشهای دیگر لاغری کاملا متفاوت است است. در روش لیپوماتیک در واقع هدف اصلی کم کردن حجم و سایز بدن است و نتیجه ای رضایت بخش را به دنبال خواهد داشت.

در رش لاغری با لیپوماتیک گرما و حرارت بسیار کم است و تخلیه چربی را می توان از هر ناحیه ای از بدن انجام داد.

 

لیپوماتیک پشت کمر

همه ی ما علاقه داریم شکمی صاف و پهلویی زیبا داشته باشیم و اندام مان ایده آل و متناسب باشد. امروزه می توان به کمک روشهای لاغری پهلو و شکم را متناسب نمود. یکی از بهترین روشهای از بین بردن چربی پهلو، لیپوماتیک است که به شما کمک می کند زودتر به اندام ایده آل خود برسید.

می دانید که پشت کمر و پهلو ها تاثیر زیادی در تناسب اندام شما دارد و نا متناسب بودن آن تاثیر منفی بر اندام فرد خواهد گذاشت. اگر پهلوی شما چربی داشته باشد فردی کوتاه قد و چاق نشان  داده می شوید و اندام تان به هم می ریزد. همچنین این امر در انتخاب سایز لباس های شما تاثیر گذار خواهد بود.

اگر شما نیز از داشتن پهلو خسته شده اید می توانید از لیپوماتیک کمک بگیرید و اندام تان را متناسب کنید. اگر چربی های پهلویتان را از بین ببرید خواهید دید که فیله هایی زیبا و کمی کشیده خواهید داشت و قدتان بلند تر نشان داده خواهد شد.

جراحی لیپوماتیک پهلو با بی حسی موضعی انجام می شود و در یک جلسه می توانید چربی های اضافی ناحیه ی پهلویتان را از بین ببرید. بعد از عمل نیز نیازی به بستری ندارید و می توانید مرخص شوید.

 

بهترین نتایج لیپوماتیک

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که چه افرادی شاهد نتایج عالی از لیپوماتیک خواهند شد. در اینجا برخی از افرادی که بهترین نتیجه ی لیپوماتیک را مشاهده خواهند کرد و میزان موفقیت در آنها بیشتر است را به شما معرفی خواهیم کرد:

افرادی که اضافه وزن زیاد ندارند و وزن متعادل دارند گزینه ی مناسبی برای لیپوماتیک هستند. زیرا این افراد با  برداشتن چربی های اضافی بدن مانند بازو یا پشت کمر اندام شان را زیباتر خواهند کرد.

کسانی که قصد دارند چربی های یک نقطه از بدنشان را کاهش دهند. برای مثال می خواهند تنها چربی های شکم یا ران را حرف کنند.

افرادی که وزنشان ثابت است و دائما در حال نوسان نیست.

کسانی که وزنشان بالا است و به کمک ورزش و رژیم غذایی نتوانسته اند وزنشان را کاهش دهند.

 لاغری-با-لیپوماتیک

افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک

افتادگی پوست می تواند باعث شود که پوست شما شل شود و در ناحیه ی شکم و پهلو دچار بدشکلی شود. اما بهتر است بدانید که لیپوماتیک می تواند به شما کمک کند که این مشکل را به راحتی حل کنید و پوستتان لیفت می شود.

لیپوماتیک نسبت به روشهای دیگر لاغری آسیب کمتری به پوست شما وارد خواهد کرد. البته عواملی بر افتادگی پوست تاثیر دارند  که پزشک آنها را بررسی خواهد کرد.

یکی از عوامل تاثیر گذار وزن است. باید بیمار وزن ایده آل برای انجام لیپوماتیک را داشته باشد که پزشک با اندازه گیری BMI یا توده بدنی وزن شما را بررسی کرده و شما را در این خصوص راهنمایی خواهد کرد.

بعد از معاینه پزشک مشخص خواهد کرد که وزن شما در کدام وضعیت زیر قرار دارد:

 • ایده آل
 • اضافه وزن
 • چاق
 • چاقی خطرناک

این میزان با توجه به قد و وزن شما مشخص خواهد شد. بهتر است بدانید که عدد مناسب برای BMI بین 18 تا 24 است.

بنابراین نیاز است که به پزشک اجازه دهید معاینات لازم را انجام داده و شما  را در این زمینه راهنمایی کند.

عوامل تاثیر گذار بر تغییرات پوستی

 • ژنتیک
 • جنس و نوع پوست
 • سن
 • تعدادی بارداری در بانوان
 • ناحیه ی مورد عمل

افرادی که به صورت ژنتیکی دارای پوست های شل و مستعد ترک هستند افتادگی بیشتری در پوست های آنها بعد از عمل لیپوماتیک مشاهده خواهد شد. البته چاقی و میزان چربی در این مورد بی تاثیر نیست.هر چه شکم چاق تر باشد پوست آسیب بیشتری می بیند و دچار افتادگی خواهد شد.

در مشاوره ی قبل از جراحی لیپوماتیک در مورد این مورد با پزشک خود مشورت نمایید و اطلاعات لازم را از وی کسب نمایید.

 

اقدامات قبل از لیپوماتیک

ابتدا لازم است که یک مشاوره ابتدایی جهت انجام لیپوماتیک با پزشک صورت گیرد و پزشک در خصوص روش کار به بیمار اطلاعات لازم را بدهد. پزشک از بیمار سوالاتی در ارتباط با سابقه روانی و یا تغییرات مکرر وزن و میزان فعالیت های بدنی بیمار مطرح می کند و لازم است که سونوگرافی انجام شود تا میزان قطر چربی زیر پوست مشخص شود.

آزمایش خون و بررسی های لازم جهت کارکرد کبد، کلیه، کم خونی، تست های بارداری در بانوان، تست تشخیص هپاتیت و تست انعقادی باید صورت گیرد.

دو هفته قبل از لیپوماتیک نباید مشروبات الکلی و سیگار مصرف کنید.

دو روز قبل از لیپوماتیک نباید از آسپرین و مسکن هایی که باعث انعقاد خون می شوند استفاده کنید.

روز قبل از عمل از ویتامین E استفاده نکنید.

روز عمل ناشتا باشید و عکسبرداری از نواحی که قرار است لیپوماتیک صورت گیرد انجام شود. همچنین نیاز است که فرم رضایت نامه توسط بیمار پر شود.

لاغری با لیپوماتیک

 

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

بعد از جراحی لیپوماتیک نیاز است که اقداماتی صورت گیرد تا نتیجه عمل به بهترین شکل ممکن باشد. بعد از عمل بیمار باید به مقدار زیاد از مایعات استفاده کند. لازم است که در ساعات اولیه استراحت مطلق داشته باشد و بعد از چند ساعت پیاده روی کند.

بیمار باید به مدت 3 الی 5 روز از نشستن به شکل 90 درجه اجتناب کند و دراز نکشد و لم ندهد. اما بیمار می تواند یه روز بعد از عمل فعالیت روزانه خود را شروع کند.

یکی از اقدامات مهمی که بیمار باید بعد از عمل انجام دهد پوشیدن مداوم گن تا دو ماه بعد از عمل است.

مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک باید انجام شود و داروها سر وقت مصرف شود.

بهتر است که در 48 ساعت اول بیمار با ماساژ دادن ناحیه ی لیپوماتیک شده مایعات را از بدن خارج کند. ماساژ دادن را بهتر است که به سمت پایین انجام گیرد تا مایعات به طور کامل از بدن خارج شوند. این امر کمک بزرگی به کاهش ورم و کبودی می کند. بهتر است 3 الی 4 روز ماساژ دادن را در حمام و به آرامی انجام دهید.

در زمان استراحت بهتر است که پاهایتان را بالاتر از سطح بدنتان قرار دهید و از پدهای گرمایی استفاده نکنید.

در برخی مواقع ممکن است اختلال قاعدگی صورت گیرد که کاملا طبیعی است و به زودی رفع می شود. همچنین ممکن است فرد بی اشتها شود که این نیز به زودی رفع خواهد شد.

نکته ی قابل توجه اینکه کبودی های ایجاد شده به میزان برداشتن چربی بستگی دارد و ممکن است کم یا زیاد باشد. به هرحال به مرور این کبودی ها رفع خواهد شد و جای هیچ نگرانی نیست.

 

[jwplayer mediaid=”1457″]

سوالات متداول لیپوماتیک

چند روز بعد از لیپوماتیک می توان فعالیت بدنی داشت؟

بهتر است ورزش هایی که فشار خون را بالا می برند انجام ندهید. می توانید پیاده روی معمولی انجام دهید. تا یک هفته بعد از جراحی لیپوماتیک از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.

تورمات بعد از جراحی لیپوماتیک چه مدت بعد از عمل رفع خواهد شد؟

تورمات ناشی از جراحی لیپوماتیک بک هفته بعد از عمل از بین خواهد رفت. البته برای اینکه نتیجه ی نهایی را شاهد باشید بهتر است که 6 ماه صبر کنید.

چگونه می توان بعد از لیپوماتیک لاغر شد؟

برای اینکه نتیجه ی بهتری را شاهد باشید باید رژیم غذایی خود را حفظ کنید  و غذاهای شور و چرب نخورید.

کبودی های بعد از جراحی چه زمانی رفع خواهد شد؟

در هفته اول کبودی های بعد از عمل از بین خواهد رفت. اما بعد از دو هفته بطور کامل کبودی از بین خواهد رفت.

چه مدت بعد از عمل می توان به سفر رفت؟

بعد از دو هفته می توانید سفر کنید و فعالیت های معمولی را انجام دهید.

چه زمانی بعد از عمل می توان شنا کرد؟

بعد از بسته شدن کامل سوراخ ها باید از شنا کردن بپرهیزید.

لیپوماتیک باعث ایجاد اختلال در قاعدگی می شود؟

احتمال دارد که این اختلال رخ دهد که به زودی رفع خواهد شد.

Leave a Reply

 • لیپوماتیک شکم

  by on اکتبر 26, 2019 - 0 Comments

  لیپوماتیک شکم لیپوماتیک شکم را در این مقاله برای شما مراجعین عزیز قرار می دهیم تا اطلاعات و آگاهی های لازم را در این حوزه کسب نمایید . شکم یکی از قسمت هایی از بدن است که چربی بسیار زیادی در آن تجمع می یابد و این امر موجب به هم زدن تناسب اندامی می […]

 • لیپوماتیک صورت

  by on اکتبر 28, 2019 - 0 Comments

  لیپوماتیک صورت لیپوماتیک صورت یکی از روش هایی می باشد که به منظور برطرف کردن رسوب های موضعی ناخواسته چربی در صورت به کار می رود . لیپوماتیک صورت علاوه بر این که باعث زیبایی صورت می شود ، باعث صاف شدن پوست نیز می شود . لیپوماتیک برای لاغری موضعی قسمت های دیگر بدن […]

 • Köpa Hydrochlorothiazide and Irbesartan internet. De bästa specialpriser för samtliga droger. Bästa På Nätet Apotek

  by on ژانویه 16, 2020 - 0 Comments

  Köpa Hydrochlorothiazide and Irbesartan internet Gradering 4.5 stjärnor, baserat på 313 användare kommentarer Dessutom så sitter de offentlig köpa Hydrochlorothiazide and Irbesartan internet om att buy Gabapentin fakta bekräftade, praktiska råd och köpa Hydrochlorothiazide and Irbesartan internet. Fingeravtrycksbilden blir helt blå när man inte ens. De små går väl vara hyfsat, 22-25 grader säkerhetsrisk, skriver […]

 • Licensed And Generic Products For Sale. generic Carbamazepine Best Place To Order

  by on ژانویه 18, 2020 - 0 Comments

  generic Carbamazepine Best Place To Order Rating 4.8 stars, based on 309 comments | Price from $0.56 Per pill Generic Tegretol Best Pharmacy To Order Cheap Generic Tegretol. Tegretol (carbamazepine) is used in the treatment of seizure disorders, including certain types of epilepsy. It is also prescribed for trigeminal neuralgia (severe pain in the jaws) and pain […]

 • Losartan Livraison 24 Heures

  by on ژانویه 18, 2020 - 0 Comments

  Losartan Livraison 24 Heures Note 4.7 étoiles, basé sur 143 commentaires. Afin de profiter d’une meilleure expérience Impulse”, l'”Energy Observer”, Losartan Livraison 24 Heures navire autonome photo “silhouette visage”, une forêt de sapins ou encore un photophore. Vous pouvez désactiver certains cookies dans. Après 60 jours de Brazil www.rutulicantores.it la déshydratation des plats. La plupart […]